Burmel Laminasyon Teks. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Şirketimiz Mayıs 2000 yılında kurulmuş olup bugüne dek tekstil sektörünün çeşitli kollarında aktif  hizmet vermeye devam etmektedir.  Üretimde kalite öncelliği ve müşteri kazanım odaklı prensibimiz temel unsurlarımızdan biridir. Çalışmalarımızı İSO 9001 kalite belgesiyle tescillemiş olmakla birlikte AR-GE birimimiz alanımızdaki güncel yenilik ve gelişmeleri yakından takip etmekte ve uygulama zemini hazırlamaktadır. Şirket bünyemizde ağırlıklı olarak Hotmelt Laminasyonu ve Film Laminasyonu,  teknolojisine dayalı  işlemler uygulanmaktadır.
Sektörel bazdaki çalışmalarımızın dağlımı ve uygulanan işlemler aşağıdaki gibidir.
-Döşemelik ve mobilya kumaşı  laminasyonu.
-Kaymaz halı , örme kumaşa kaymaz keçe yapıştırma işlemi.
-Giyim kumaşına mikro fiber kumaşla interlock astar yapıştırma.
-Bondit ve Memory  kumaşlara Hotmelt lamine uygulasması.
-Soft jel ve mebran kumaşlarına hotmelt laminasyonuyla yapıştırma işlemi.-
Mont, kaban gibi dış giyim kumaşlarında dökümlü  görünüm elde etmek için örme astar lamine edilerek istenilen gramaj, tuşe ve su geçirmezlik gibi özellikler kazandırılmaktadır..
Çadır, branda, abajur kumaşı, perdelik, gelinlik kumaşlara, dantel yapıştırma, yıkama gerektirmeyen durumlarda eva film laminasyonu uygulanır.

Laminasyon filmi kullanım ve uygulama önerimiz: Lamine edilecek kumaşlara öncesinde  herhangi bir apre, su iticilik, silikonlu yumuşatıcı gibi kimyasal işlem uygulanmamalıdır. Yapışmanın kusursuz olabilmesi ve  filmin ideal  erimeye ulaşması için uygun sıcaklık ve basınç yapıştırma işleminin olmazsa olmazıdır. Bu konuda ilk kez çalışılacaksa 5-10 metrelik numune uygulamasının ardından alınacak sonuç doğrultusunda seri üretime karar verilmelidir. Filmler uzun süre çok sıcak ortamda kalmamalı ve direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.